Echipa Romaniei a inceput campania de calificare cu o infrangere pe terenul Suediei (1-2); golul echipei noastre fiind inscris in repriza a doua (minutul 58) de catre Claudiu Keseru. Jocul echipei noastre a lasat mult de dorit in prima repriza, atunci cand de altfel s-au si primit cele doua goluri. Pauza a fost un sfetnic bun, antrenorul Cosmin Contra reusind sa resusciteze o echipa fara viziune clara de joc. Dupa pauza, jocul echipei Romaniei aratand cu totul altfel si datorita schimbarilor facute la pauza; introducerea lui Claudiu Keseru simtindu-se imediat si pe tabela de marcaj. Cu putin noroc Romania putea chiar sa egaleze la ultima faza a jocului capitanul Romaniei, Cristian Sapunaru reluand din careul mic direct in portarul suedez.

Marti 26.03.2019 ora 21.45 la Cluj, in al doilea joc din grupa, echipa Romaniei a obtinut o victorie clara cu 4-1 impotriva Insulelor Feroe. Golurile echipei noastre au fost inscrise de Deac, Keseru o dubla si de tanarul atacant al lui Palermo, Puscas, cel care a inscris un super gol. Pe langa golurile inscrise echipa Romaniei si-a creat alte nenumarate ocazii de a inscrie, una dintre ele fiind cea a lui Ianis Hagi care a ratat de putin inscrierera primului gol in tricoul echipei de seniori a Romaniei.

Meciul de la Cluj s-a desfasurat in fata unui stadion plin.

Dorim succes in continuare echipei Romaniei HAI ROMANIA!!!